UltKit

DOCX do PDF

Mnohé portály na nahrávanie súborov prijmú aj .docx, no za finálnu verziu považujú PDF a niektoré iný formát vôbec neprijmú. Preveďte súbor tu a získate čisté PDF bez údajov o autorovi, ktoré zostali zo starých šablón.

Previesť do PDF

alebo sem presuňte súbory DOC, DOCX, DOCM … ·

Max. 95 MB na súbor· Až 20 súborov· Odstránenie po 30 minútach

Výstup

Súbory sa spracúvajú na našich serveroch a po 30 minútach sa odstránia.

Ako používať tento nástroj

  1. 1

    Vyberte súbor .docx

    Nahrajte jeden súbor alebo naraz až 20 súborov, každý do 95 MB. Fungujú aj šablóny (.dotx) a súbory s makrami (.docm).

  2. 2

    Ponechajte predvolené čisté nastavenia

    Možnosť Odstrániť metadáta je zapnutá, takže autor, firma a história úprav uložené vo Worde sa s PDF neodovzdajú. Komentáre sa vynechajú. Heslo na otvorenie pridajte v časti Rozšírené nastavenia len vtedy, ak ho príjemca očakáva.

  3. 3

    Preveďte a nahrajte

    Stlačte Previesť do PDF, stiahnite súbor a priložte ho na portáli. Nahraný súbor aj PDF sa z nášho servera vymažú po 30 minútach.

Odpoveď

Čo konvertor DOCX do PDF zmení v mojom súbore?

Vykreslí každú stranu presne tak, ako ju rozloží Word, vloží písma, odstráni skryté polia autora a firmy a vynechá komentáre, takže PDF je pripravené na nahratie.

DOCX do PDF online pre žiadosti a podania

Formát .docx prišiel s Wordom 2007 a bol štandardizovaný ako Office Open XML, najprv organizáciou Ecma International ako ECMA-376 v roku 2006 a potom ako ISO/IEC 29500 v roku 2008. Premenujte .docx na .zip a uvidíte, čo to naozaj je: priečinok súborov XML, obrázkov a nastavení. Vďaka tejto otvorenosti je ideálny na úpravy, no zlý na odovzdávanie, pretože každý, kto ho otvorí, XML znova vykreslí vlastnými písmami a vlastnou verziou Wordu.

Preto mnohé formuláre žiadajú PDF. Životopis, ktorý sa na notebooku personalistu zalomí na druhú stranu, opis grantu s tabuľkami presahujúcimi okraj alebo právny spis, ktorému sa číslovanie strán medzi počítačmi mení, vás môžu stáť odmietnutie podania. PDF zaznamená rozloženie raz a každý posudzovateľ vidí rovnaké strany.

Súbory Wordu obsahujú aj viac než viditeľný text. Vlastnosti dokumentu často uvádzajú osobu, ktorá vytvorila pôvodnú šablónu, názov firmy zamestnávateľa alebo celkový čas úprav. Na tejto stránke je Odstrániť metadáta predvolene zapnuté, aby tieto informácie nepriložili k žiadosti o prácu ani k podaniu.

Portály, ktoré namiesto .docx vyžadujú PDF

Príklady z federálnych systémov USA
OrganizáciaPožiadavkaZdroj
Federálne súdy (CM/ECF)Elektronické podania sa predkladajú ako dokumenty PDF; miestne pravidlá môžu pridať požiadavky na prehľadávateľný text alebo PDF/A.pacer.uscourts.gov
USAJOBSPri životopisoch a podporných dokumentoch akceptuje okrem iných formátov aj PDF, každý do 5 MB.usajobs.gov
Grants.govOdporúča PDF pre prílohy žiadostí, aby ich posudzovatelia mohli otvoriť tak, ako boli odoslané.grants.gov

DOCX

Dokument Microsoft Word

DOCX je predvolený formát dokumentov programu Microsoft Word od Office 2007, založený na štandarde Office Open XML (ECMA-376, ISO/IEC 29500). Je to balík ZIP so súbormi XML, ktoré obsahujú text, štýly, obrázky, tabuľky, komentáre a sledované zmeny. Je to najbežnejší formát upraviteľných dokumentov v kanceláriách, školách aj pri žiadostiach o prácu. Rozloženie sa môže medzi Wordom, Google Docs, LibreOffice a Pages mierne posunúť, najmä pri zložitom formátovaní. Súbory DOCX otvorí väčšina textových editorov.

Kompresia
–
Priehľadnosť
–
Animácia
–
Rok vzniku
2007 · Microsoft
Konvertor DOCX

PDF

Portable Document Format

PDF vytvoril Adobe v roku 1993 a v roku 2008 sa stal otvoreným štandardom ISO 32000. Pevne určuje text, písma, obrázky a rozloženie, takže dokument vyzerá rovnako na každej obrazovke a tlačiarni. PDF môže obsahovať formuláre, podpisy, odkazy, prílohy a vyhľadávateľný text a variant PDF/A sa používa na dlhodobú archiváciu. Pevné rozloženie sťažuje úpravy a naskenované PDF obsahujú len obrázky, kým sa nepoužije OCR. Otvorí ich každý prehliadač aj operačný systém.

Kompresia
–
Priehľadnosť
Áno
Animácia
Nie
Rok vzniku
1993 · Adobe
Konvertor PDF

Súbor .docx je upraviteľný balík, ktorý portály, súdy a personalisti považujú za návrh; PDF z neho vytvorené je zafixovaná kópia, ktorú archivujú, tlačia a spracúvajú s rovnakým výsledkom na každom systéme.

Prečo býva prevedený .docx odmietnutý a ako to napraviť

  • Portál hlási, že typ súboru nie je povolený.

    Vyžaduje iba PDF. Nahrajte PDF z tejto stránky, nie súbor .docx, a skontrolujte, či názov končí na .pdf, nie na .pdf.docx.

  • Súbor presahuje limit veľkosti.

    Znížte Kvalita obrázkov na 60–70 v časti Rozšírené nastavenia a preveďte znova; najväčšiu časť objemu zvyčajne tvoria fotky.

  • Posudzovateľ vidí sledované zmeny alebo komentáre.

    Možnosť Zahrnúť komentáre nechajte vypnutú. PDF potom zobrazí iba konečný text, aj keď .docx ešte obsahuje otvorené revízie.

  • Systém nevie otvoriť PDF chránené heslom.

    Pole Heslo na otvorenie nechajte pri portáloch prázdne; heslá zadať nevedia. Chráňte len súbory, ktoré posielate e-mailom.

  • Jednostranový životopis sa zmení na dvojstranový.

    Skontrolujte veľkosť papiera. A4 je asi o 6 mm užšie ako US Letter, takže životopis vo formáte Letter vynútený na A4 sa môže znova zalomiť; Veľkosť strany nechajte na Rovnaká ako zdroj, pokiaľ zamestnávateľ nepožadoval A4.

Otázky o prevode DOCX do PDF

Je tento prevod DOCX do PDF zadarmo, alebo má obmedzený počet strán?

Je to zadarmo a bez obmedzenia počtu strán. Jediné limity sú 20 súborov v dávke a 95 MB na súbor, ktoré textový dokument s fotkami len zriedka dosiahne.

Ako previesť DOCX do PDF v mobile?

Otvorte túto stránku v prehliadači telefónu, ťuknite na oblasť nahrávania a vyberte súbor .docx zo Súborov, Disku Google alebo z uloženej prílohy e-mailu. PDF sa stiahne do tej istej aplikácie Súbory a je pripravené na priloženie na pracovnom portáli alebo v e-mailovej aplikácii.

Prečíta môj životopis aj systém na správu uchádzačov (ATS)?

Áno, ak PDF obsahuje skutočný text. Súbor .docx prevedený tu si zachová vyberateľný text, na rozdiel od naskenovanej tlačenej verzie. Vyhnite sa uvedeniu mena a kontaktných údajov iba v obrázku hlavičky alebo v textovom poli, pretože niektoré parsery oboje preskočia.

Prečo bolo moje PDF odmietnuté ako príliš veľké?

Veľké PDF takmer vždy pochádzajú z fotiek alebo naskenovaných podpisov vložených do dokumentu. Znížte Kvalita obrázkov na 60 alebo 70 a preveďte znova, prípadne hotový súbor zmenšite pomocou Komprimovať PDF na 1 MB, ak portál stanovuje pevný limit.

Prijme súd akékoľvek PDF?

Súdy prijímajú PDF, ale často pridávajú pravidlá: text s možnosťou vyhľadávania, bez hesla, niekedy PDF/A. Pole Heslo na otvorenie nechajte prázdne a ak miestne pravidlá požadujú archivačný súbor, vyberte PDF/A v časti Previesť na. Pred podaním si pozrite príručku k podávaniu vášho súdu.

Môžem neskôr previesť PDF späť na upraviteľný DOCX?

Áno, pomocou PDF do DOCX, hoci rozloženia so stĺpcami a textovými poľami môžu vyžadovať úpravy. Uchovať pôvodný súbor .docx je vždy čistejšia voľba.