UltKit

PDF na čiernobiele

Odstráňte z PDF farby, aby sa tlačilo len čiernym tonerom, na monochromatickej tlačiarni vyzeralo jednotne a často bolo aj menšie. Pre fotografie zvoľte plynulé odtiene sivej, pre písaný text a skeny čisto čiernobielu podobu.

PDF to Grayscale

alebo sem presuňte súbory PDF ·

Max. 95 MB na súbor· Až 20 súborov· Odstránenie po 30 minútach

Color

Súbory sa spracúvajú na našich serveroch a po 30 minútach sa odstránia.

Ako používať tento nástroj

  1. 1

    Nahrajte farebné PDF

    Pridajte až 20 PDF súborov, každý do 95 MB. Fungujú správy, výtlačky prezentácií, skeny aj výpisy.

  2. 2

    Zvoľte odtiene sivej alebo čiernobielu

    Nastavte Previesť na na Odtiene sivej alebo Čiernobiele. V Rozšírené nastavenia vyberte, čo sa má previesť, ktoré strany a kontrast alebo prah.

  3. 3

    Previeďte a vytlačte

    Stlačte Previesť a stiahnite si monochromatické PDF. Pošlite ho do tlačiarne alebo ho nahrajte všade, kde sa vyžaduje čiernobiela kópia.

Odpoveď

Ako urobiť z PDF čiernobiele?

Nahrajte ho, v Previesť na vyberte Odtiene sivej alebo Čiernobiele a stlačte Previesť. Odtiene sivej zachovajú plynulé fotky; Čiernobiele je vhodné pre textové strany a skeny. Text zostane označiteľný a nič sa na strane nepresunie.

Prečo previesť PDF na čiernobiele

Najčastejším dôvodom je tlač. Prezentácia exportovaná s farebným pozadím, bankový výpis s modrou hlavičkou alebo naskenovaný formulár odfotený pri teplom svetle spotrebúvajú farebný atrament a toner, hoci farbu nikto nepotrebuje. PDF v odtieňoch sivej oznámi tlačiarni, že treba tlačiť iba čiernu, čo je lacnejšie na stranu a vyhne sa mierne sfarbenej sivej, ktorá vzniká, keď tlačiareň miešaním farebných atramentov napodobňuje čiernu.

Druhým dôvodom je konzistentnosť. Monochromatické laserové tlačiarne a faxy prevádzajú farby za chodu a bledé farby, ako žlté zvýraznenie alebo svetlozelené tieňovanie tabuliek, môžu zmiznúť alebo zahnednúť. Ak prevediete najprv, výsledok skontrolujete na obrazovke, zvýšite kontrast a rozhodnete sa skôr, než sa zbytočne vyplytvá papier.

Tretím dôvodom je veľkosť. Farebné obrázky ukladajú tri kanály údajov na pixel, sivé jeden, takže farebný sken sa môže výrazne zmenšiť. Ak portál stanovuje prísny limit veľkosti, najprv prevedte na odtiene sivej a potom na výsledok použite komprimovať PDF, čo zachová viac ostrosti než kompresia farebného súboru na rovnakú veľkosť.

Nástroj mení farby a nič iné. Text zostáva skutočným, označiteľným textom v pôvodnom písme, vektorové grafy zostávajú vektormi a odkazy, záložky a veľkosti strán sa zachovajú.

PDF v odtieňoch sivej alebo čisto čiernobiele

Odtiene sivej (predvolené)

Odtiene sivej

Každá farba sa zmení na sivú s zodpovedajúcou svetlosťou, takže fotky, grafy a tieňovanie zostanú čitateľné.

  • Kontrast od −50 do +50, predvolene 0
  • Vhodné pre fotky, prezentácie a zmiešané dokumenty
  • Začnite od PDF v odtieňoch sivej
Najlepšie na: Správy, výtlačky, strany s fotkami
Čiernobiele

Iba dva tóny

Každý pixel sa podľa Prah zmení na čierny alebo biely, čo dáva najostrejší text a najmenšie obrázky.

  • Prah od 1 do 254, predvolene 128
  • Vhodné pre písané listy, formuláre a bločky
  • Začnite od PDF na čiernobiele
Najlepšie na: Skenovaný text, zmluvy, faxy

1 z 3farebných kanálov zostáva v obrázku v odtieňoch sivej

Obrázky RGB ukladajú pre každý pixel hodnoty červenej, zelenej a modrej; odtiene sivej ponechávajú jedinú hodnotu svetlosti, preto sa farebné skeny po prevode zmenšia.

Nastavenie prahu pre čiernobielu podobu

  1. 64

    Čierna zostane len tmavá tlač; svetlá tlač a ceruzka môžu zmiznúť

  2. 128

    Predvolené; vhodné pre väčšinu písaných a tlačených strán

  3. 160

    Zachráni slabý alebo vyblednutý text zo starých kópií

  4. 200

    Sivý papier a tiene sa začnú meniť na čierne škvrny

Stupnica ukazuje hodnoty Prah od 1 do 254 na ich mieste v tomto rozsahu. Svetlosť každého pixela sa porovná s vybraným číslom: tmavšie pixely zčernejú, svetlejšie zbelejú. Zvýšte ho, keď miznú slabé ťahy, znížte ho, keď pozadie získava bodky z textúry papiera alebo tieňov. Malý kladný Kontrast pred prahovaním často pomôže pri fotokópiách, ktorých čierna vyblednula na tmavosivú.

PDF na čiernobiele: vysvetlenie všetkých možností

  1. Previesť: Všetko

    Predvolené. Text, kresby aj obrázky stratia farbu.

  2. Previesť: Iba obrázky

    Fotky zosivejú, zatiaľ čo farebný text a odkazy si farbu ponechajú, čo šetrí atrament na stranách plných fotiek.

  3. Previesť: Iba text a grafika

    Text, čiary a grafy zosivejú a fotky zostanú farebné.

  4. Strany

    Všetky strany alebo Vybrané strany s Rozsah strán, napríklad 1-4, 9, aby farebná titulná strana zostala nedotknutá.

  5. Kontrast

    Kladné hodnoty stmavia text a zosvetlia pozadie vyblednutých skenov; 0 zachová pôvodné tóny.

  6. Znížiť rozlíšenie obrázkov

    Predvolene vypnuté. Keď je zapnuté, obrázky nad zvoleným DPI, predvolene 150 a povolené 72 až 600, sa zmenšia.

Otázky o prevode PDF na čiernobiele

Ako online previesť PDF na čiernobiele (v odtieňoch sivej)?

Nahrajte PDF, nechajte Previesť na nastavené na Odtiene sivej a stlačte Previesť. Každá strana, obrázok, farba textu aj kresba sa premení na odtiene sivej, pričom rozloženie, text a odkazy zostanú presne na svojich miestach.

Aký je rozdiel medzi PDF v odtieňoch sivej a čiernobielym PDF?

Odtiene sivej zachovávajú až 256 odtieňov medzi čiernou a bielou, takže fotky a tieňované grafy zostanú čitateľné. Čiernobiele zachová iba dve hodnoty na pixel, vďaka čomu je písaný text veľmi ostrý a súbory veľmi malé, ale fotky sa zmenia na hrubé bodkované vzory.

Ušetrí prevod PDF na čiernobiele atrament v tlačiarni?

Šetrí farebný atrament a toner, pretože tlačiareň dostane dokument bez farieb. Mnohé tlačiarne tlačia takmer čierny text ako zmes farebných atramentov, ak je uložený ako farebný; po prevode môžu použiť iba čiernu kazetu. Tlačiarne a kopírovacie služby zvyčajne účtujú za čiernobielu stranu menej.

Môžem ponechať logo farebné a zvyšok previesť do odtieňov sivej?

Čiastočne. Ak je Previesť nastavené na Iba obrázky, zosivejú len fotky, zatiaľ čo farebný text, čiary a odkazy si farbu ponechajú; Iba text a grafika funguje opačne. Ak chcete ponechať jednu konkrétnu stranu farebnú, použite Strany s možnosťou Vybrané strany a uveďte iba strany na prevod.

Prečo po prevode PDF na čiernobiele chýba slabý text?

Bola svetlejšia ako Prah, a preto zbelela. Zvýšte prah, napríklad zo 128 na 160, aby svetlosivé pixely zčerneli, alebo pri stranách s ceruzkou či veľmi svetlou tlačou použite Odtiene sivej.

Bude PDF v odtieňoch sivej menšie?

Zvyčajne, ak súbor obsahuje farebné fotky alebo skeny, pretože sivý obrázok ukladá jeden kanál namiesto troch. Zapnite Znížiť rozlíšenie obrázkov pre ďalšie zmenšenie. PDF, ktoré je väčšinou text, sa mení len málo, keďže text zaberá málo bajtov v akejkoľvek farbe.

Dá sa prevod do odtieňov sivej neskôr vrátiť?

Nie. Informácia o farbe sa zahodí a nedá sa zistiť, ktorý odtieň sivej bol červený alebo modrý. Farebný originál si ponechajte a prevádzajte kópiu.

Ktorú stránku použiť na prevod naskenovaného dokumentu PDF na čiernobiele?

Použite čiernobiele PDF, ktoré sa spúšťa v režime Čiernobiele, alebo tento režim vyberte tu. Po prevode skontrolujte jednu stranu: ak sú písmená prerušované, zvýšte Prah; ak papier zosivel a je škvrnitý, znížte ho.

Všetky nástroje PDF do odtieňov sivej

Vyberte presne ten cieľ, ktorý od vás požadovali. Každá stránka nižšie je ten istý nástroj s inými predvoľbami.